Z życia ALL-MEDuNagroda Im.Prof.Ericha Fuchsa

27.11.2019

 W dniu 2 listopada Prof. Marek Jutel został uhonorowany przez

Stowarzyszenie Niemieckich Lekarzy Alergologów (Ärzteverband  Deutscher
Allergologen e.V. (AeDA) prestiżową nagrodą im. Prof. Ericha Fuchsa za
zasługi dla rozwoju badań naukowych i wiedzy, a także edukacji i
krzewienia świadomości w dziedzinie alergii na arenie międzynarodowej, a
w szczególności w Niemczech.
Nagroda została wręczona  podczas jubileuszu 50-lecia tej organizacji
(Jubiläumsveranstaltung 50 JAHRE AeDA e.V.), który odbył się w Kolonii.
Prof. Marek Jutel wygłosił wykład inauguracyjny pt.
„Forschungsschwerpunkte und Evidenzlücken in der AIT“ "Kierunki badań
naukowych oraz pilne potrzeby uzupełnienia wiedzy w zakresie alergenowej
immunoterapii swoistej (AIT)".
 
 


  Dzień dobry TVN, gość w studio prof. Marek Jutel, prezydent Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej.

  04.10.2019

   

   

  https://www.facebook.com/watch/?v=1694212380708944   Etiuda Użądleni.

   01.10.2019

   Etiuda "Użądleni" zrealizowana w ramach kampanii "Zerwij z alergią - wybierz zdrowie" prowadzonej przez Novel Communication pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Etiuda dotyczy uczuleń na jad owadów błonkoskrzydłych, diagnostyki, objawów i leczenia. W filmie występuje prof. Marek Jutel kierownik Katedry i Zakładu Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prezydent Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI), prof. Marita Nittner-Marszalska z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz 3 pacjentów uczulonych na jad owadów żądlących, u których zastosowano immunoterapię alergenową jadami - leczenie przyczynowe zwalczające chorobę. Leczenie to jest skuteczne w 80% w przypadku uczuleń na jad pszczoły i nawet w 90% w przypadku uczuleń na jad osy, szerszenia.

    

   https://www.youtube.com/watch?v=8iluP6rczHk    Refundacja kontynuacji immunoterapii alergennej potrzebna od zaraz.

    01.10.2019

    Na pytania Medexpressa odpowiedział prof. Marek Jutel, kierownik Katedry i Zakładu Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prezydent Europejskiej Akademii Alergologii iImmunologii Klinicznej.

    https://www.medexpress.pl/refundacja-podjezykowej-immunoterapii-alergenowej-wypelnieniem-luki-terapeutycznej/75057     Profesor Marek Jutel Prezydentem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej.

     12.06.2019

     Uprzejmie informujemy, że 3 czerwca 2019 r. decyzją delegatów Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej, Prezydentem tej organizacji został prof. Marek Jutel.  Jest to pierwszy Polak obejmujący tak wysokie stanowisko w międzynarodowej organizacji alergologicznej.  Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

     https://www.pta.med.pl/2019/06/prof_marek_jutel/      PUNKT POBRAŃ PRZY CENTRUM ALL-MED -GALERIA ZDJĘĆ.

      13.01.2019


       UTWÓR GRANADA W MADRYCIE.

       06.01.2019
        W dniu ósmego listopada  2018 roku w Madrycie odbyło się międzynarodowe forum leczenia ciękiej astmy ISAF .Prof Jutel przedstawiał najnowsze wytyczne Europejskiej Akademii Allergologii ,których jest współautorem a które dotyczą zastosowanie immunoterapii allergenowej w leczeniu astmy.  W ramach programu kulturalnego Prof.Jutel wykonał utwór  Granada Agustina Lary –jeden z najciekawszych standardów muzyki hiszpańsko-języcznej.Występ spotkał się z ogromym entuzjazmem kolegów Profesora.Na zdjęciu  poniżej Prof.Jutel i Prof. Oscar Palomares .


        ALL-MED W MOSKWIE,ROSJA.

        06.01.2019
        W dniach 28.-29 listopad 2018 roku w Moskwie odbyło się międzynarodowe sympozjum alergologii molekularnej podczas którego międzynarodowe grono ekspertów przedstawiało nowości w diagnostyce chorób alergicznych oraz immunoterapii allergenowej. Prof.Marek Jutel wygłosił wykład pt: Allergeny rekombinowane w immunoterapii.


         ALL-MED W WIELU MIASTACH W INDIACH.

         12.12.2018
          W dniach 03-08 grudnia 2018 roku Prof.Marek Jutel wygłosił cykl wykładów w głównych miastach Indii {Delhi,Bangalore,Mumbaj,Nagpur } na temat immunoterapii u pacjentów uczulonych na roztocze kurzu domowego oraz odbył cykl spoktań z lekarzami na temat leczenia chorób alergicznych{masterclass}.


          Boże Narodzenie w ALL-MEDzie - galeria obrazów.

          15.12.2017


           Profesor Marek Jutel zastępcą redaktora naczelnego w Clinical and Translational Allergy oraz członkiem kolegium redakcyjnego w Allergy.

           02.09.2018


            Współpracownicy All-med na Kongresie w Monachium.26-30 Maj 2018 r,Niemcy.

            19.08.2018


             Wykład inauguracyjny prof. Marka Jutela – polska alergologia na Kongresie Niemieckich Towarzystw Alergologicznych.

             01.11.2017

             Podczas Niemieckiego Kongresu Alergologii, który odbył się w Wiesbaden w dniach 05-07 października 2017, prof. Marek Jutel wygłosił wykład inauguracyjny na temat „Immunoterapia alergenowa wczoraj, dziś i jutro”. W wystąpieniu tym przedstawił całokształ badań wykonanych przez prowadzone przez niego zespoły badawcze w okresie 25 lat oraz ich wpływ na rozwój tej metody leczenia. Omówił także perspektywy dalszych innowacji w tej dziedzinie, w tym prace badawczo-rozwojowe prowadzone obecnie i planowane w przyszłości w instytucie ALL-MED. Wystąpienie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i wywołało intensywną i twórczą dyskusję. DAK to Niemiecki Kongres Alergologii (Deutsch Allergiekongress) organizowany jako wspólna inicjatywa trzech głównych niemieckich towarzystw w tej dziedzinie: Ärzteverbandes Deutscher Allergologen (Prezydent Prof. Dr. Ludger Klimek); Gesellschaft für Allergologie (prezydent Prof. Dr. Thomas Werfel) i Gesellschaft für Pädiatrische Allergologie und Umweltmedizin (Prezydent Prof. Dr. Christian Vogelberg). Kongres jest głównym wydarzeniem roku w niemieckim środowisku alergologicznym.

                            Wspomnienie lata w ALL-MEDzie - Hiszpania i nowoczesna medycyna - spotkanie ekspertów z Europy i Ameryki.

              15.09.2017

              W dniach 17-18 sierpnia w Segowii, Hiszpania odbyło się spotkanie liderów dwóch akademii, tj: Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej oraz Amerykańskiej Akademii Alergii Astmy i Immunologii w ramach programu Practall, który oznacza wypracowanie wytycznych w zakresie praktycznej alergologii - stąd nazwa - w celu zharmonizowania wytycznych europejskich i amerykańskich. Eksperci z ALL-MEDu brali już wcześniej udział w tworzeniu kilku dokumentów PRACTALL, które dotyczyły m.in. immunoterapii alergenowej i zastosowania nowoczesnych technologii, w tzw. medycynie precyzyjnej. Celem obecnego projektu jest określenie roli eksposomu, tj. ogółu czynników środowiskowych na rozwój chorób alergicznych i astmy. W spotkaniu wzięli udział prezydenci obu akademii oraz czołowi eksperci z Europy i Stanów Zjedocznonych. W wolnych chwilach liderzy mieli możliwość zwiedzenia najmłodszej gotyckiej katedry w Europie, czyli katedry w Segowii oraz symbolu miasta - Akweduktu, znajdującego się na placu Azoguejo.              Sport i Nauka!

              19.08.2017

              Doktorantka Prof. Marka Jutela, lek.Justyna Czeladzka została wybrana w ramach struktur EAACI na członka zarządu grupy zainteresowań Allergia, Astma i Sport {WG on Allergy, Asthma&Sport}. Warto nadmienić, że lek. Czeladzka jest nie tylko wyróżniającym się doktorantem, ale także aktywnym sportowcem uprawiającym triatlon - wszechstronną dyscyplinę sportową będącą kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. To połączenie zostało docenione przez międzynarodowych ekspertów i rokuje na znaczący wkład naukowy na tym polu.               ALL-MED w Helsinkach, Finlandia.

               18.07.2017

               W dniach 17-21.07.2017 odbył się Międzynarodowy Kongres Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej, który jest największym w świecie forum dla lekarzy i naukowców zajmujących się pacjentami z alergią i astmą oraz badaniami nad tymi chorobami. Zespół ALL-MEDu zaprezentował w sesji posterowej wyniki swojej pracy naukowej dot. mechanizmów tolerancji wywoływanych za pomocą swoistej immunoterapii alergenowej prawadzonej we współpracy ze szwajcarską innowacyjną, biotechnologiczną firmą Anergis. Zrealizowany projekt badawczy dotyczył odczulania za pomocą mieszanki syntetycznych peptydów - pochodnych alergentów pyłku brzozy. Praca spotkała się z ogromnym uznaniem i zaintersowaniem. Prof. Marek Jutel wystąpił w ramach sesji plenarnych i prezentował temat innowacyjnych szczepionek alergenowych. Przewodniczył sesji organizowanej przez firmę Allergopharma - Niemcy, w trakcie której wygłosił wykład podczas, którego omówił zagadnienia związane z zastosowaniem medycyny spersonalizowanej i precyzyjnej.                Prof. Marek Jutel powtórnie nominowany!

                20.06.2017

                Zarząd Główny {Executive Committee} Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej przedłużył o kolejne dwa lata kadencje prof. Marka Jutela na funkcji vi-ce prezydenta ds. finansowych. Wysoko oceniono efekty dotychczasowej pracy na tym stanowisku, która zapewniła stabilność finansową organizacji przy bardzo dużym wsparciu finansowym licznych projektów naukowych i edukacyjnych. Inny współpracownik Centrum ALL-MED dr Sylwia Smolińska jest redaktorem naczelnym strony internetowej EAACI. Jest to bardzo ważna funkcja, bowiem odgrywa znaczącą rolę w ustalaniu treści i formy przekazu edukacyjnego i informacyjnego Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej.                 ALL-MED w Los Angeles, Kalifornia, Ameryka Północna.

                 07.03.2016

                 Podczas corocznego kongresu AAAAI (American Academy of Allergy, Asthma and Immunology - annualmeeting.aaaai.org) w Los Angeles, Ameryka, w którym uczestniczyło ponad 6 tys. lekarzy i naukowców z całego świata, prof. Marek Jutel zaprezentował w sesji zorganizowanej przez EAACI (European Academy of Allergy and Immunology - www.eaaci.org) wyniki prac naukowych prowadzonych w ALL-MED we współpracy ze Szwajcarskim Instytutem Badań nad Alergią i Astmą (SIAF - www.siaf.uzh.ch), Davos, Szwajcaria. Tym razem tematem było zastosowanie medycyny precyzyjnej podczas swoistej immunoterapii, w szczególności holistyczne podejście do pacjenta polegające na uwzględnieniu nie tylko obrazu choroby oraz wyników testów diagnostycznych, ale także stylu życia, diety, wagi ciała, przebytych infekcji, czy też tzw. mikrobiomu, czyli flory bakteryjnej bytującej w organiźnie, szczególnie w przewodzie pokarmowym. Przedstawiono perspektywy poprawienia skuteczności odczulania za pomocą innowacyjnego algorytmu zawierającego te elementy. W sesji, w której brało udział ok. 1 000 lekarzy wystąpiła także Prezydent EAACI prof. Antonella Muraro, Włochy  oraz przewodniczący sekcji dermatologii prof. Carsten Binslev-Jensen, Dania.                  Zastosowanie immunoterapii swoistej w leczeniu chorób alergicznych.

                  07.12.2015

                  Miło nam poinformować, że Międzynarodowy Konsensus, nt. zastosowania immunoterapii swoistej w leczeniu chorób alergicznych ("International Consensus on Allergy Immunotherapy"), opracowany przez grupę ekspertów z całego świata kierowaną przez prof. Marka Jutela, jest najczęściej czytanym w bieżącym roku artykułem w Journal of Allergy and Clinical Immunology. Jest to oficjalne, najważniejsze w swojej dziedzinie, czasopismo Amerykańskiej Akademii Alergologii, Astmy i Immunologii (Impact Factor 11.476). Swoista immunoterapia alergenowa  jest podstawową metodą leczenia przyczyny alergii, jaką jest brak tolerancji alergenów. Do pobrania artykuł, który jest pierwszym z serii. Kolejny ukaże się w marcu 2016 r.                  ALL-MED w Barcelonie, Hiszpania.

                  10.06.2015

                  W dniach 6-10.06.2015 odbył się Międzynarodowy Kongres Europejsiej Akademii Alergologii i Immunologii Kliniczej (www.eaaci2015.com), który jest największym na świecie forum dla lekarzy i naukowców zajmujących alergią, astmą oraz immunologią. Pracownicy firmy "ALL-MED" prezentowali wyniki swoich badań podczas tegorocznego kongresu.                    Prof. Marek Jutel nominowany!

                   16.02.2015

                   Na posiedzeniu w dniu 14 lutego 2015 r. Zarząd Główny (Executive Comittee) Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej nominował prof. Marka Jutela na funkcję wice-Prezydenta ds. Finansowych.

                    

                   Gratulujemy!                    ALL-MED w Warszawie.

                    02.02.2015

                    W dniach 31.01.-01.02.2015 na zaproszenie firmy Laboratoire Dermatologique BIODERMA prof. Marek Jutel wygłosił wykład na temat Immunoterapii swoistej w atopowym zapaleniu skóry podczas konferencji Tête à Tête z Dermatologią teteatete-z-dermatologia.pl/program-naukowy                     Wybitni Europejscy Alergolodzy w ALL-MED.

                     19.01.2015

                     W dniach 16-18.01.2015 na zaproszenie prof. dr hab. Marka Jutela  przyjechali do Wrocławia znakomici goście: prof. Antonella Muraro - Prezydent Elekt EAACI (The European Academy of Allergy and Clinical Immunology), prof. Ioana Agache - Vice Prezydent EAACI, prof. Peter Hellings - Vice Prezydent EAACI, prof. Lars Poulsen - Członek Głównego Zarządu EAACI, prof. Carsten Bindstev - Jensen - Członek Głównego Zarządu EAACI, oraz prof. Peter Schmid-Grendelmeier - Członek Głównego Zarządu EAACI. 

                     Europejska Akademia Alergologii i Immunologii jest najważniejszą i największą organizacją w świecie w swojej dziedzinie, która skupia ponad 8000 członków i jest liderem opinii w zakresie diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia chorób alergicznych i astmy (www.eaaci.org).

                     Celem spotkania było opracowanie stanowiska EAACI w zakresie wykonywania testów  diagnostycznych w alergologii w ramach Task Force, pt."In vivo allergy diagnostics - skin prick tests”.

                     Zaproszeni goście wystąpili także podczas spotkania Sekcji Immunoterapii PTA (Polskiego Towarzystwa Alergologicznego) – więcej informacji tutaj: www.pta.med.pl/z-zycia-pta.html#42                       ALL-MED w Seulu, Korea.

                      30.10.2014

                      Prof. dr hab. Marek Jutel wygłosił wykład plenarny podczas Światowego Zjazdu Medycyny Wewnętrznej w Seulu, Korea. Przedstawił obecny stan oraz perspektywy rozwoju immunoterapii alergenowej.                       ALL-MED w Pekinie, Chiny.

                      13.10.2014

                       W dniu 7.10.2014 Prof. Marek Jutel wygłosił  podczas spotkania Beijing International Forum on Rhinology na zaproszenie prezydenta elekta Chińskiego Towarzystwa Alergologicznego wykład, pt. "Swoista immunoterapia w leczeniu alergicznego nieżytu nosa". Propagowanie metody odczulania w Chinach jest bardzo ważnym zadaniem europejskich alergologów będącym częścią programu Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej. Wystąpienie prof. Marka Jutela spotkało się z dużym zainteresowaniem chińskich lekarzy, którzy mają nadal bardzo ograniczony dostęp do tego typu leczenia.                      ALL-MED w Kopenhadze, Dania.

                      12.06.2014

                       W dniach 7-11.06.2014 odbył się Międzynarodowy Kongres Europejsiej Akademii Alergologii i Immunologii Kliniczej (www.eaaci2014.com), który jest największym w świecie forum dla lekarzy i naukowców zajmujących się pacjentami z alergią i astmą oraz badaniami nad tymi chorobami. Kongres liczył ponad 8 000 uczestników z całego świata oraz zrzeszył blisko 400 wykładowców z różnych krajow, będących czołowymi liderami w badaniach naukowych oraz klinicznych w dziedzinie alergologii i immunologii.

                      Pracownicy ALL-MEDu byli bardzo aktywni prezentując wyniki swoich badań na tym kongresie:

                      - dr n. med. Sylwia Smolińska otrzymała 2 nagrody za najlepsze wystąpienia m.in. w sesji "Immunologia kliniczna" prezentując pracę pt. "Reduced expression of histamine receptors in patients with IBD is associated with diminished influence of histamine on TLR-induced proinflammatory cytokine secretion". m.pta.med.pl/2014/07/14/polacy-wsrod-najlepszych-na-kongresie-eaaci/

                      - dr. n. med. Katarzyna Solarewicz-Madejek wygłosiła wykład, pt: "Phenotypes of airways of smooth muscle cells".

                      - prof. Marek Jutel wygłosił kilka wykładów, w tym najważniejszy w sesji plenarnej na temat immunologicznych mechanizmów immunoterapii swoistej.

                      Należy zaznaczyć, że Prof. Marek Jutel jest także przewodniczącym komitetu naukowego EAACI (www.eaaci.org) i był główną osobą odpowiedzialną za przygotowanie programu tego Kongresu.